Ubytování Česká Kubice
Aktivní dovolená v Českém lese

O ČESKÉ KUBICI

Česká Kubice již více než 100 let okouzluje své návštěvníky nádhernými výhledy a čistým čerstvým vzduchem. Rozkládá na jižním úpatí Českého lesa, 11 km od Domažlic směrem na hraniční přechod Folmava v nadmořské výšce 550 m.

Geografie

Nad Českou Kubicí se tyčí nejvyšší hora Českého lesa - Čerchov 1042 m. V nedalekých lesích je evropské rozvodí mezi Černým a Severním mořem.

Podhorská a horská krajina s přirozenými luhy, toky a relativně zachovalými původními lesními porosty vytváří malebnou krajinu, ve které žijí ohrožené druhy jako je vydra a bobr.

Historie

Na okraji České Kubice se nalézá historicky a dopravně významný Domažlický průsmyk tzv. zemská brána. Tou procházely zemské stezky již v 8. století, do Bavorska a Horní Falce. První písemná zmínka o obci pochází již z roku 1697. Po původní kupecké zemské trase dnes vede mezinárodní železniční trať.

Tato oblast se také brzy po otevření železniční tratě v roce 1861 stala oblíbeným rekreačním místem, kterému se od té doby přezdívá "vzdušné lázně".

Česká Kubice jako cíl dovolené

Pro turisty je Česká Kubice známá především nádhernými výhledy na Velký a Malý Ostrý (Prsa Matky Boží), Jezerní horu, Hoher Bogen, Velký a Malý Javor.

V létě si mohou vychutnat krásu Českého lesa, Bavorského lesa a Šumavy nejen turisté, ale i cyklisté na trasách, kterých je v okolí bezpočet. Je skvělým místem i pro rybáře a houbaře. Příjemný odpočinek poskytnou restaurace v okolí a večerní posezení u ohně nebo grilu.

V zimě jsou upravovány běžecké tratě z obce až na Čerchov a do Capartic. Sjezdaři ocení vybavení v německém areálu na Hohenbogen i menší sjezdovce v Caparticích.

Ubytování v chatce Anička bylo ještě příjemnější, než se z fotek mohlo zdát. Nové dřevěné obložení vnitřních pokojů působí velmi teple. I přes krásné slunečné počasí nás napadlo, jak by chatička byla útulná také v dešti. Ani se nám nechtělo domů.

Radka N., na dovolené s rodinou

Možnosti ubytování na České Kubici

Cenově dostupné ubytování v soukromí, s nadstandardním vybavením a kvalitním zázemím naleznete v areálu Krásnohorská. Chatový areál se nalézá 11 km od Domažlic směrem k hraničnímu přechodu Folmava. Poloha je ideálním místem k příjemně strávené aktivní dovolené v každém ročním období. Oblíbená je rybářská chata pro netradiční možnost rybolovu.

Chaty můžete využít nejen pro rodinné dovolené, ale i pro podniková školení nebo společenské akce. Apartmány využijí sportovní oddíly pro soustředění nebo školní výlety. V obci je sportovní hala s posilovnou, moderní dětské hřiště, osvětlené tenisové kurty s umělým povrchem, fotbalové hřiště a přírodní koupaliště.

Zažijte aktivní i pohodovou rodinnou dovolenou v Českém a Bavorském lese. Zavítejte na Českou Kubici.

SERVIS V OBCI

Oficiální stránky České Kubice
www.kubice.cz

Sportovní hala
www.kubice.cz/sportovni-hala

Jízdní řády vlaků a autobusů
http://jizdnirady.idnes.cz/kubice